بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد (سهامی عام) یکی از شرکت های بیمه کشوراست که به منظور عرضه خدمات بیمه ای در سطح استاندارهای جهانی ، کسب سود متوازن و همسو با مصالح ملی و فعالیت در زمینه بیمه های زندگی و غیر زندگی (به طور مستقیم و قبولی اتکایی) فعالیت می نماید.

توانگری مالی شرکت های بیمه ای در ایران دارای ۵ سطح است که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و اعلام می شود. شرکت هایی که در سطح یک قرار دارند از نظر توانگری مالی عالی هستند و هر چه این سطح کاهش و به سمت سطح پنج برود ضعیف تر می شوند. بیمه پاسارگاد در سطح یک توانگری مالی قرار دارد.

شرکت بیمه اتکایی یا بیمه مجدد، شرکتی است که شرکت‌های بیمهٔ دیگر را که خود از ضررهای احتمالی مصون نیستند، بیمه می‌کند. و در حال حاضر تنها ۳ شرکت ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند که یکی از آنها بیمه پاسارگاد می باشد و سایر شرکت‌های بیمه مجاز به قبول اتکایی نیستند. بیمه پاسارگاد توانست در تاریخ 1386/08/05 مجوز قبولی اتکایی از مؤسسات بیمه داخلی را از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کند و با صدور اولین گواهی قبولی در تاریخ 1386/09/18، فعالیت خود را در این بخش نیز آغاز نماید.

بیمه پاسارگاد در سراسر کشور در بیش از ۱۵ مدیریت منطقه، ۸۷ شعبه ۲۲۰۰ نمایندگی فعال و 30000 نماینده فروش بیمه عمر و تأمین آتیه دارد. و در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر ۹۷ به ترتیب ۳۳ ،۳۱ و ۳۴ درصد خسارت در بخش بیمه شخص ثالث پرداخت کرده‌است.

بیمه پاسارگاد سودآورترین شرکت صنعت بیمه در سال ۹۷ لقب گرفت و عنوان دارنده با ارزش‌ترین سهام از گروه بیمه در بورس را حفظ کرد.